Mezoterapię stosuje się w celu regeneracji i poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, a także w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki mezoterapii możesz uzyskać efekty:
Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikacyjna z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której specjalista podejmie decyzje o możliwości wykonania zabiegu. Jeśli zabieg odbędzie się tego samego dnia, koszt konsultacji zostanie odjęty.
Mezoterapia jest zabiegiem, który – wykazuje dobroczynne działanie – poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Dobór substancji aktywnych jest indywidualny dla każdego pacjenta – w zależności od problemu, z jakim się zmaga.
Mezoterapia igłowa polega na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji. Zabieg mezoterapii igłowej zapobiega starzeniu się skóry, poprawia mikrokrążenie i elastyczność.
Zabiegi mezoterapii igłowej powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry, za co odpowiada m.in. kwas hialuronowy. Iniekcje uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
Aby mezoterapia igłowa przyniosła efekty należy wykonywać ją w seriach. Rezultat widoczny jest po serii 4-6 zabiegów – nie ma przy tym znaczenia czy chodzi o leczenie łysienia czy redukcję cellulitu. Iniekcje powinny być wykonywane cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Jeśli chodzi o postępowanie po zabiegu, od razu można powrócić do wykonywania codziennych czynności.
Dr. Cyj Hair Filler zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe. Powolne uwalnianie substancji aktywnych, pozwala na stopniowe i długotrwałe wnikanie składników leczniczych i permanentne pobudzanie komórek do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.
Preparat podawany jest metodą iniekcji, przez cieniutką igłę-kaniulę i ampułkostrzykawkę. Niewielka bolesność w trakcie zabiegu, obserwowana u Pacjentów szczególnie wrażliwych, nie wymaga podawania znieczulenia.
Zabieg z wykorzystaniem Dr. Cyj Hair Filler pobudza krążenie i odżywia owłosioną skórę głowy, rewitalizuje mieszki włosowe i przyspiesza porost włosów, pielęgnując skórę głowy.
Zabieg trwa ok. 20 min. i jest rozpisany na 4 kolejne powtórzenia w odstępie, nie mniejszym i nie większym, niż 2 tygodnie.
Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.
Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez aplikowanie w owłosioną skórę głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Mezoterapia skóry głowy — jako terapia na wypadanie włosów — polega na wstrzykiwaniu substancji odżywiających, takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy, leki przeciwzapalne. Aktywne składniki powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.
Potrzebujesz pomocy, dodatkowych informacji?
Napisz do nas!
Odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie.