Plac Konesera 10a, 03-736 Warszawa
W trosce o naszych Pacjentów oraz personel Centrum zachowujemy wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny:
Cellulit i rozstępy są najczęściej występującym defektem skóry, a tym samym problemem tysiąca kobiet. Defekty te silnie wpływają na samoocenę i dobre samopoczucie. Według szacunków nawet 80% kobiet po 20 roku życia zmaga się z problemem cellulitu i rozstępów. I wbrew pozorom problemy te nie są związane tylko z występowaniem nadwagi. Czy istnieje skuteczna metoda walki z cellulitem i rozstępami?
W walce z nadwagą, rozstępami i cellulitem pomogą:
Wybierz jeden z powyższych zabiegów i dowiedz się więcej.
Cellulit, potocznie zwany „pomarańczową skórką”, jest efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Najczęściej dotyka takie strefy jak: uda, brzuch, biodra czy ramiona. Szacuje się, że cellulit twardy to problem nawet 90% kobiet w różnym wieku. Zmagają się z nim nie tylko kobiety dojrzałe, ale również nastolatki. Dlatego to ważny temat, którego nie można bagatelizować. Im kobieta szybciej zdecyduje o tym, by pozbyć się cellulitu, tym krócej będzie czekać na poprawę wyglądu skóry.
Cellulit twardy to problem, którego przyczyną jest m.in. zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Powstawanie skórki pomarańczowej upośledza krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance podskórnej. W efekcie komórki są niedotlenione, a przez to i gorzej ukrwione. Powstają grudki i nierówności w tkance podskórnej, które pogarszają wygląd skóry.
Przyczyny cellulitu mają charakter złożony. Na powstawanie skórki pomarańczowej narażone są przede wszystkim osoby, które:
Chociaż cellulit często dotyka osoby otyłe, „skórka pomarańczowa” to również domena osób szczupłych – szczególnie prowadzących siedzący tryb życia.
Warto przy tym podkreślić, że cellulit u mężczyzn praktycznie nie występuje i pojawia się tylko w przypadku stanów określanych jako patologiczne. Towarzyszy na przykład zaburzeniom wydzielania androgenów.
Rozstępy skóry są to przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma pomarszczonej skóry o zmniejszonej grubości. Zwykle pojawiają się jako rozstępy na nogach, rozstępy na piersiach, rozstępy na brzuchu czy na plecach. Niekiedy mogą pojawiać się pod kolanami – na łydkach. Są nieestetyczne, dlatego wiele osób chce jak najszybciej pozbyć się rozstępów
W trakcie powstawania rozstępów dochodzi do upośledzenia czynności fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję substancji międzykomórkowej) oraz produkcji białek: kolagenu i elastyny. Białka te warunkują prawidłową strukturę i specyfikę skóry właściwej. Podczas nadmiernego rozciągania skóry – np. w czasie ciąży, dojrzewania, przy otyłości czy nagłym wzroście wagi, włókna kolagenowe ulegają zerwaniu, czego efektem są właśnie rozstępy.
Powstawaniu rozstępów sprzyjają również zaburzenia hormonalne, m.in. wysoki poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Hamuje on aktywność fibroblastów – komórek wytwarzających włókna kolagenowe. W efekcie struktura skóry jest osłabiona i pod wpływem rozciągania może się przerywać.
W zależności od przyczyn powstawania rozstępów wyróżnia się ich trzy odmiany kliniczne.
Rozstępy na piersiach to bardzo częsta, ale niechciana pamiątka z okresu ciąży lub dojrzewania – powstaje jako efekt rozciągania skóry.
Jeszcze do niedawna usuwanie rozstępów w tak delikatnym miejscu, jak skóra piersi, było bardzo trudne. Dzisiaj jednak dysponujemy laserem, dzięki któremu zabiegi usuwania rozstępów stały się bardzo skuteczne.
Do usuwania rozstępów na piersiach wykorzystywany jest najczęściej laser frakcyjny CO2. Energia lasera dociera w głębokie warstwy skóry, gdzie tworzy mikrouszkodzenia. Jest to dla organizmu sygnał, by uruchomić procesy regeneracyjne. Znacznie wzrasta więc produkcja nowego kolagenu i skóra ulega przebudowie. W ten sposób można szybko pozbyć się rozstępów lub zmniejszyć ich widoczność.
Potrzebujesz pomocy, dodatkowych informacji?
Napisz do nas!
Odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie.