Jeśli chcesz:
zastosuj fibrynę. Iniekcja z aktywnej fibryny bogatopłytkowej jest najnowszym okryciem w dziedzinie medycyny estetycznej.
Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja kwalifikacyjna z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której specjalista podejmie decyzje o możliwości wykonania zabiegu. Jeśli zabieg odbędzie się tego samego dnia, koszt konsultacji zostanie odjęty.
Jakich informacji szukasz?
Skóra wraz z wiekiem traci cenne składniki odżywcze oraz elastynę i kolagen. Wynikiem tego jest zauważalne starzenie się skóry, utrata przez nią jędrności i sprężystości oraz większe uwidacznianie się zmarszczek. Celem zabiegu podania fibryny bogatopłytkowej jest uwypuklenie zmarszczek i długofalowe pobudzenie komórek skóry do samoregeneracji.
Bardzo ważne jest to, że ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, immunologicznych oraz nietolerancji, zabieg z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej jest zaliczany do jednych z najbardziej bezpiecznych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Dzieje się tak ponieważ jest to procedura z zastosowaniem materiału autologicznego, czyli krwi własnej pacjenta.
Wykonujemy 2 rodzaje zabiegów:
Płytki krwi są to komórki krwi, które są odpowiedzialne za wysoki potencjał regeneracyjny organizmu. Gdy nastąpi uszkodzenie tkanek, płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które aktywują komórki macierzyste, fibroblasty oraz komórki naskórka. Efektem tego jest efektowna regeneracja tkanek, synteza włókien kolagenowych i intensywna odnowa biologiczna tkanek.
Fibryna bogatopłytkowa PRF jest to materiał biologiczny pozyskany z krwi pacjenta. Cechuje się on wysoką koncentracją związków odżywczych, które mają zbawienny wpływ na skórę. Odwirowanie próbki krwi z zachowaniem odpowiednich warunków wirowanie umożliwia uzyskanie trójwymiarowej struktury przestrzennej, która jest skomponowana z płytek krwi i włókien fibryny. Uzyskany w ten sposób preparat biologiczny różni się od osocza bogatopłytkowego usieciowaniem przez włókna fibryny, co przekłada się na większą aktywność biologiczną. W przeciwieństwie do osocza bogatopłytkowego, w przypadku fibryny czynniki wzrostu i cytokiny są uwalniane stopniowo przez dłużysz czas, co się przekłada na długotrwały efekt stymulacji skóry.
Zabiegi z fibryny bogatopłytkowej są dedykowane pacjentom:
Fibryna bogatopłytkowa może być stosowana nie tylko w celu regeneracji skóry, ale również jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Najczęstsze zastosowania preparatu to:
Przed zabiegiem z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej warto zadbać o odpowiednie nawodnienie skóry. Zalecane jest wypicie minimum 1,5 litra płynów dzień przed zabiegiem. Przed zabiegiem należy unikać sauny, solarium, zajęć fitness oraz nie powinno się stosować gorących kąpieli. Zalecane jest również odstawienie na co najmniej 5 dni przez zabiegiem leków zmniejszających krzepliwość krwi (m.in. aspiryna) oraz preparatów, które zawierają miłorząb japoński. U pacjentów, którzy cierpią na nawracającą opryszczką, powinni na 2 dni przez zabiegiem rozpocząć stosowanie preparatów z acyklowirem w dawce profilaktycznej.
Zabieg trwa około 60 minut. Cała procedura rozpoczyna się od pobrania próbki krwi z żyły w zgięciu łokciowym. Następnie krew jest odwirowana w specjalnej wirówce, dzięki czemu możliwe jest pozyskanie aktywnej fibryny. Ostatnim etapem jest wykonanie iniekcji za pomocą bardzo cienkiej igły oraz podanie fibryny w miejsce docelowe.
Dzięki wykorzystaniu cienkiej igły oraz kremu znieczulającego zabieg jest prawie bezbolesny, może być odczuwany jedynie lekki dyskomfort.
Pierwsze efekty zabiegu zaobserwować po około 2 tygodniach, ponieważ fibryna bogatopłytkowa, jak wspomniano wcześniej, ma działanie długofalowe i cenne składniki odżywcze są uwalniane stopniowo.
Wśród efektów zabiegu można wymienić:
Dla uzyskania najlepszych efektów oraz ich podtrzymania zaleca się przeprowadzenie serii minimum 3-4 zabiegów, w odstępach najlepiej 4-6 tygodni. Jednak liczba i częstotliwość zabiegów jest ustalana z lekarzem medycyny estetycznej w zależności od rodzaju problemu oraz oczekiwań i potrzeb pacjenta.
Po zabiegu przez minimum 2 tygodnie należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, najlepiej stosować kremy z filtrem anty-UV SPF +50. Powinno się również unikać sauny i solarium przez okres 2 tygodni.
Zabieg z fibryną bogatopłytkową jest zabiegiem bezpiecznym z minimalnym ryzykiem alergii czy podrażnień skóry. Jednak jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej nie może być wykonywany u każdego. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu można wyróżnić:
Potrzebujesz pomocy, dodatkowych informacji?
Napisz do nas!
Odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie.