Kiedyś przebarwienia skóry i zaburzenia pigmentacji kojarzyły nam się głównie z wiekiem – a dokładniej z dłońmi i twarzą babci i dziadka. Brązowe plamki na skórze były synonimem rozpoczynającej się starości. Dziś wiemy, że zaburzenia pigmentacji są owszem, związane z procesem starzenia skóry, ale występują również u coraz młodszych osób.
Przyczyn jest wiele, jednym z głównych winowajców problemów ze współczesnymi przebarwieniami jest promieniowanie słoneczne.
Jak więc radzić sobie z niechcianymi zmianami skutecznie, nowocześnie i bezpiecznie?
Przebarwienia mogą mieć różną intensywność i pojawiać się w rożnych miejscach: na czole, policzkach, pod oczami, czy na skroniach. Mogą zagościć na szyi lub dekolcie. Najczęściej jednak pojawiają się w miejscach eksponowanych na słońcu. Tak, jak miejsca, tak również przyczyny powstawania przebarwień mogą być różne.
Ponieważ powodów zaburzeń pigmentacji skóry może być wiele, metoda ich redukcji powinna być indywidualnie dobrana do pacjenta. Jest to proces wieloetapowy.
W Centrum Medycyny Estetycznej zawsze staramy się je szukać i eliminować oraz dobierać odpowiednie terapie przywracające naturalny koloryt skóry. W tym celu w wybranych przypadkach poddajemy Pacjentów specjalistycznej diagnostyce z uwzględnieniem czynników ryzyka, zaburzeń hormonalnych, alergii, przyjmowanych leków i stanu zdrowia.
A jak najczęściej można pozbyć się nieestetycznych i psujących nam humor „plamek”?
Poznajcie trzy najbardziej skuteczne metody wykorzystywane w medycynie estetycznej.
Choć może zabrzmieć nieprzyjaźnie (kto lubi igły?), w rzeczywistości wcale tak nie jest. Mikronakłuwanie to jeden z tych z zabiegów, które otwierają naprawdę szerokie możliwości i nie tylko w przypadku redukowania przebarwień.
Zabieg odbywa się z użyciem sprytnego urządzenia o nazwie DERMAPEN® firmy EQUIPMED. Za pomocą malusieńkich pulsujących igiełek, w głąb skóry wprowadza się różne substancje czynne. Lekarze i pacjenci bardzo chwalą to urządzenie, ponieważ zdecydowanie pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób bardzo komfortowy, w porównaniu dla klasycznej mezoterapii.
Mikronakłuwanie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym poprawia strukturę skóry.
Efekty:
Zazwyczaj są widoczne po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Wskazania do zabiegu:
Potrzebujesz pomocy, dodatkowych informacji?
Napisz do nas!
Odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie.